Služby - Oprava

Výkup Diamantov

zabezpečíme Vám najlepšiu ponuku výkupu diamantových šperkov, prípadne navrhneme komisionálny predaj.

Výkup diamantových a drahokamových ŠPERKOV

 • Oceníme Váš šperk a ponúkneme priamy výkup za tie najlepšie ceny na trhu
 • Podmienky výkupu:
  – legálny pôvod
  – diamanty a drahokamy dostatočnej kvality
  – certifikát a dobrý stav šperku zvyšuje jeho výkupnú cenu
 • Výhodou sú okamžité peniaze na ruku

Vhodné prečítať pred tým, než odošlete formulár:

Radi by sme Vás informovali o zásadách poctivého obchodovania s diamantami a drahokamami.

V prvom rade je nutné prihliadnuť na to, že sme priamo výrobcami šperkov. Z tohoto dôvodu sú nami ponúkané ceny nižšie zhruba o 20% než sú náklady na obstaranie drahého kameňa, prípadne šperku. Tu najviac záleží ako výhodne a kedy ste šperk zakúpili. Tieto faktory ovplyvňujú obojstrannú spokojnosť.
Príklad: Na šperku zakúpenom nedávno (1rok) od jednej zo svetových značiek stratíte najviac a rozdiel medzi obstarávacou a výkupnou cenou môže byť niekoľko násobný. Naproti šperk kupovaný priamo od klenotníka pred viac ako 10 rokmi Vám môže zabezpečiť rovnakú, prípadne väčšiu výkupnú ako obstarávaciu cenu.

Rád by som upozornil na „výhodný“ nákup cez internet a následný odpredaj. Ceny drahých kameňov sú celosvetovo vyrovnané a  je viac ako nepravdepodobné aby bežný (neskúsený) užívateľ nakúpil lepšie ako my od našich dlhoročných obchodných partnerov napriek tomu, že sa jedná o lákavé aukcie a podobne. Obchodníci poznajú reálne ceny určite nedopustia aby predali pod reálnu hodnotu. Častokrát sa jedná o rôzne upravované kamene bez trvalej hodnoty.
Práve tu je vhodné poradiť sa so skúseným klenotníkom, ktorý pozná nástrahy obchodovania s kameňmi. 

KOMISIONÁLNY PREDAJ NENOSENýCH šPERKOV

 • Zabezpečíme ohodnotenie a certifikáciu Vašich šperkov.
 • Zrenovujeme šperky a zabezpečíme ich odpredaj za najlepšie možné ceny na trhu.
 • Výhodou je vyššia konečná cena za odpredaj, ale nevýhodou čas spojený s certifikáciou a samotným predajom

Pár základných informácií z postupu pri komisionálnom odpredaji použitých šperkov.

Z pravidla je potrebné šperky vyčistiť, vyleštiť a zabezpečiť čo najlepší stav potrebný k výhodnému predaju. Aj ten najmenší škrabanec môže znemožniť predaj. Náročnejšie na renováciu sú šperky vyrobené z bieleho zlata, z ktorých je potrebné najprv staré rhodium odstrániť, šperk vyleštiť a následne znova porhodiovať. Tu je potrebné si uvedomiť, že klenotník pracuje s luxusným tovarom a preberá zodpovednosť za prípadné poškodenie ako šperku, tak aj kameňov. Z tohoto dôvodu renovácia bielych, ale najmä viacfarebných šperkov nie je jednoduchá ani lacná. V ďalšom rade je potrebná kontrola, prípadná výmena poškodených diamantov a v neposlednom rade odborná certifikácia.
Tieto náklady znáša predávajúci aby neskôr nedošlo k nedorozumeniu pri neúspešnom predaji a následnom vrátení šperkov.
Cena za ktorú sa zvyknú šperky ponúkať, musí byť v zásade dostatočne výhodná oproti šperkom novým a je výsledkom dohody medzi našou odporúčanou a zákaznikovou požadovanou. Výhodná cena z pravidla podmieni skorý predaj. Náš rabat je približne 20% z predajnej ceny.

 

Jednoduchým formulárom nám zašlite fotky šperku + certifikátu a my Vám pripravíme najlepšiu výkupnú cenu.
V prípade viacerých príloh využite email info@zozlata.sk.

Kontaktujte nás
Milí naši zákazníci, radi Vás privítame na našej novej stránke www.blink-blink.sk kde sú aktuálne ceny šperkov + dodatočná zľava s kódom: "ZOZLATA10" Skryť