AKO VYBRAŤ OBRÚČKY

Vyberte si farbu, žltá, ružová, alebo biela? Ktorá je praktická a ktorá Vám pristane?

Svadobná obrúčka nie je len klenotom, ale je to aj spomienka na moment najkrajšieho dňa v živote dvoch ľudí, preto výberu obrúčky by sa malo venovať dostatok času a trpezlivosti.

Ako v móde tak aj pri obrúčkach existujú trendy. Jedne s takých je farba použitého zlata. Pri výbere farby obrúčok vyberajte tak čo Vám pristane a akej farby šperkov máte  doma. Vždy vyberajte ak aby spolu ladili  ako pár.
Veľa z Vás je za nesmrteľnú klasiku v podobe žltých obrúčok, ale sú aj taký čoby chceli niečo iné netradičné,farebné.Pre viac náročných zákazníkov vieme vyrobiť obrúčky aj trojfarebné.
Pri výbere farebných obrúčok nesmiete zabudnúť že ide o zlatiny a je potrebné ich špeciálne upravovať čo sa týka čistenia /leštenia. Napríklad pri bielých obrúčkach je potrebné rodium. Nikdy nezabúdajte na to že čo je dnes in/trendy o dvadsať rokov už nemusí byť.

Inklinujete k oblým, alebo rovným tvarom?

Pri konzultácii zo zlatníkom Vám bude určite odporúčať oblé obrúčky.
Sú praktické a poskytujú  viac konfortu pri nosení ako rovné tvary .

Kamienky, alebo bez? Diamanty, alebo zirkóny? Čo hovoria mýty o ich vypadávaní?

Každá žena má v sebe ukrytú “straku” ,ktorej sa páči všetko čo sa ligoce.
Pre dámy ktoré chcú nosiť obrúčky každý deň no boja sa že im kamienok vypadne odporúčame bez kamienkov.
S výberom kamienka si vyberáte aj to či chcete investovať svoje peniaze do Diamantu alebo Vám stačí zirkón. Pri diamantoch platí že sa žiari aj po rokoch nosenia. Čo pri zirkónoch neplatí a po čase strácajú svoj lesk.

Vypadávaní kamienkov asi toľko že ak sa o svoj šperk budete patrične starať, pri každej namáhavej práci dávať dole, nebudete s ním cvičiť v posilňovni, či pracovať v záhrade tak riziko že Vám kamienok vypadne je minimálne pravda ak je správne a pekne osadený  v obrúčke.  Jedna z možností ako zistiť či Váš kamienok pekne sedí v obrúčke je návšteva klenotníka,ktorý skontroluje osadenie kamienka.

Čo ovplyvňuje cenu obrúčok, oplatí sa investovať?

Pri výbere obrúčok nezabúdajte že ide o investíciu do života. Jeden z dôležitých podnetov čo ovplyvňuje cenu obrúčok je váha použitého zlata.Váha obrúčok sa závisí od veľkosti prsta. hrúbky a šírky obrúčky a samozrejme od použitého kamienka. Pre menej náročných a tých čo budú svoje budú používať len raz za čas odporúčame strieborné prevedenie.
Čo odporúčame je investovať do kvality namiesto kvantity.