Ako vybrať obrúčky?

Svadobná obrúčka je nie len šperkom, ale každodennou spomienkou na moment najkrajšieho dňa v živote dvoch ľudí, preto výberu obrúčky by ste mali venovať dostatok času a pozornosti ❤
Aj z týchto dôvodov je najdôležitejšie obrátiť sa na profesionálov, ktorí Vám odborne poradia a správne usmernia pri výbere svadobných obrúčok.
Je mnoho priekupníkov, svadobných salónov a aj iných, ktorí Vám dokážu obrúčky predať. Dokážu Vám však zabezpečiť aj dodatočný servis a záruku?

Je veľa diskusií o kvalitách svadobných obrúčok a najmä ručnej práci. My vyrábame obrúčky viac než 17 rokov a prešli sme kompletným vývojom. Pravda je taká, že pokiaľ sa zlatník bez technológie snaží vyrobiť obrúčku, tak musí stočiť pás materiálu, zaletovať ho a pracne „vyklepať“ a opracovať. Na rozdiel spoločnosť s technológiou vyrobí obrúčku z tvrdeného materiálu bez spoju a následne ju opracuje CNC frézami, čím sa zaručí dokonalý a presný tvar. Vývoj a technológiu nie je možné zastaviť a je veľmi dôležité aby ste sa zverili do rúk profesionálov, ktorí problematike rozumejú a zabezpečia Vám dokonalý zážitok na celý život.

Čo ovplyvňuje cenu obrúčok, oplatí sa investovať?

Pri výbere obrúčok nezabúdajte, že ide o investíciu na celý život. Jeden z dôležitých podnetov čo ovplyvňuje cenu obrúčok je váha použitého zlata. Váha obrúčok závisí najmä od hrúbky použitého materiálu. V neposlednom rade aj šírky, veľkosti prsta a vzoru.
Ak je štandardná hrúbka materiálu potrebná pre výrobu obrúčok minimálne 1,2mm a niekto ich vyrobí z hrúbky materiálu 0,6mm, tak na prvý pohľad rovnaké obrúčky budú stáť polovicu. Príklad: pri obrúčkach šírky 5mm to bude namiesto 700€ len 350€.

Denne stretávame s opravou a vyrovnávaním tenkých obrúčok, ktoré si neskôr tak – či tak ľudia nechajú urobiť nové na ktoré sa môžu spoľahnúť a do ktorých už nemusia investovať.
Nie je preto jednoduchšie a lacnejšie kúpiť si rovno šperk, ktorý sa oplatí a bude Vás dennodenne sprevádzať?

Ktorá farba je praktická a ktorá Vám pristane?

Ako v móde, tak aj pri obrúčkach existujú trendy týkajúce sa farby použitého zlata. Pri výbere farby obrúčok môžete vyberať podľa toho, akej farby šperky máte  doma, aktuálnym trendom, alebo osvedčenou klasikou.
Veľa z Vás je za nesmrteľnú klasiku v podobe žltých obrúčok, ale sú aj takí, ktorí by chceli niečo iné netradičné, aj trojfarebné.
Z čoho sú rôzne farby zlata? Ide o zliatiny zlata a iných farebných kovov ako napr. meď, striebro a pod. Obsah zlata je vždy rovnaký napr 58,5% (14karátov), ale mení sa pomer farebných kovov, ktoré ovplyvňujú, okrem iného, aj farbu.
Najnáročnejšia starostlivosť je o biele obrúčky, kde je potrebná povrchová úprava rhodium. To sa časom ošúcha a je potrebné ju obnoviť. U nás je takáto obnova rhódia 1x za 2 roky BEZPLATNÁ.

Kamienky, alebo bez? Diamanty, alebo zirkóny?

Tu je opäť dôležitá kvalita spracovania a spôsob osadenia! Vďaka modernej technológii a profesionálom sú kamienky osadené dokonale a bezpečne. Každý jeden je ručne osadený a preverený fasérom. Kvalitné a presné osadenie zabezpečí dokonalý dojem aj po rokoch keď sa obrúčka ošúcha a prípadná nepravideľnosť je veľmi viditeľná.
Aj zirkóny majú krásnu brilanciu, ich jedinou nevýhodou je tvrdosť. Sú podstatne mäkšie ako diamanty a po niekoľkých rokoch sa môžu ošúchať takzvane oslepnúť,  čím stratia brilanciu a lesk (samozrejme záleží od nositeľa).
Diamantové obrúčky sú nielen výhodnou investíciou, ale budú Vám žiariť na ruke po celý život.

Inklinujete k oblým, alebo rovným tvarom?

 

Oblé sú veľmi praktické a poskytujú  viac komfortu pri nosení.
Hranaté sú elegantné a vynikajú svojou jednoduchosťou.
Všetky naše obrúčky sú oblé z vnútra, čo zabezpečí skvelý komfort pri nosení.

Vzorované, alebo hladké?

Ak túžite po výnimočných obrúčkach vyberte si z množstva nevšedných a zaujímavých vzorov.
Vzorované obrúčky si vyžadujú väčšiu starostlivosť a sú náročné na prípadnú úpravu akou môže byť zmena veľkosti.
Časom sa vzor, najmä matné časti ošúchajú a je potrebná renovácia, ktorú máte u nás doživotne bezplatne! Na to mnohí predajcovia zabúdajú a predajom obrúčok sa starostlivosť o Vás končí.
Je veľmi dôležité aby sa o Vás Váš predajca postaral a preto je vhodné myslieť na to pri nákupe. Správnym výberom obrúčok dokážete ušetriť nemalé peniaze.

ZÁVER

Každý z nás je jedinečný a vyberá si obrúčky podľa vlastného gusta.
Rozhodne je potrebné sa obrátiť na predajcu, ktorý Vám dokáže zabezpečiť servis.
Z našich skúseností sú jednoduché, hladké obrúčky nadčasovou a najmenej starostlivou voľbou.

Želáme správny výber obrúčok, ktoré sa stanú Vašou každodennou súčasťou.

Milí naši zákazníci, radi Vás privítame na našej novej stránke www.blink-blink.sk kde sú aktuálne ceny šperkov + dodatočná zľava s kódom: "ZOZLATA10" Skryť